Primitivo Salento Passiamo

Nazwa wina: Primitivo Salento Passiamo
Rodzaj wina: Czerwone, Półwytrawne
Miejsce zakupu: Auchan, Carrefour, Selgros
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 39,99 PLN

 

Primitivo Salento Passiamo
29-39,99zł
Auchan, Carrefour, Selgros, Netto

Na dzień dobry dostajemy intensywny, słodki aromat, z nutami ciemnych owoców, smażonych śliwek, konfitury jagodowej, wanilii, czekolady i dymu. Dzieje się na maksa, aromat może i jest trochę przerysowany, ale ma w sobie coś takiego, że chce się wracać nosem do kieliszka.

W ustach słodyczy sporo, ale jest też solidna dawka gładkich tanin i zaznaczona kwasowość, co pozwoli wypić to wino bez krzywienia nawet zagorzałym fanom win wytrawnych. Usta wypełnia smak śliwek w czekoladzie, powideł i likieru z czarnej porzeczki, zostając w nich dłuższą chwilę.

Kupując półsłodkie Primitivo w życiu nie spodziewaliśmy się takiego wina. W sumie ono nie jest półsłodkie – jest po prostu znakomitym winem, bogatym, dobrze zbudowanym, złagodzonym odrobiną cukru. I wyszło mu to na dobre. Jeśli chcecie kogoś początkującego zainteresować światem wina - to będzie dobra butelka.

Uwaga! Po wino warto wybrać się do Netto - nie wiedzieć czemu, kosztuje tam poniżej trzech dyszek. W innych miejscach nawet dyszkę drożej.

4,25/5