Lui&William Lui Crianza 2016

Nazwa wina: Lui&William Lui Crianza 2016
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Fine Wine
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 60 PLN

 

Toro – niewielka apelacja leżąca na zachód od Riojy. Niektórzy twierdzą, że Tempranillo w tym regionie udaje się jeszcze lepiej niż w owej najsłynniejszej apelacji. Mamy dziś na warsztacie crianzę właśnie z Toro, za podwójną naszą zwyczajową stawkę – 6 dych. Oczekiwania są wysokie.

Lui&William Lui Crianza 2016
60,00zł
Czerwone, wytrawne
Fine Wine

Aromat nie jest może bardzo intensywny, ale głęboki i niesamowicie interesujący. Mamy tu wysyp czarnych owoców, dojrzałych wiśni, słuszną garść konfitury, kawy i ziół. Słodkiej wanilii jedynie mgnienie w tle.

W ustach najpierw wita nas żywa kwasowość i nuta ciemnych jagód, po chwili wydaje się, że czegoś tu brakuje, ale wytrzymajcie sekundę, a smak wróci do was ze zdwojoną mocą. Likierowe wiśnie, ciemna czekolada, kawa… Długi finisz i spora dawka gładkich tanin.

Piękne wino. Wyraziste, ale nieprzesadzone, silne i eleganckie. Wrażenia takie, że nawet 6 dych tak nie boli. Jeśli budżet wam pozwala – nie wahajcie się.

*Edit: dokończyliśmy butelkę na drugi dzień – było jeszcze lepsze. Jeśli jakimś cudem uda wam się powstrzymać przed wypiciem całej butelki na raz – będziecie zachwyceni.

4,75/5